WhatsApp Ekran Görüntüsü Almayı Engelleyebilir

Meta bünyesinde yer alan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya genelinde yüz milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Ülkemizde de milyonlarca kişinin iş, okul, aile ve özel hayat için kullandığı WhatsApp, kullanıcı gizliliğini korumak için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirketin üzerinden çalıştığı yeni geliştirme ile birlikte, ekran görüntüsü alma devri sona erecek.

Bir Defa Görüntüle Dosyalarında Geçerli Olacak

WhatsApp’a dair paylaştığı güvenilir bilgiler ile tanınan WABetaInfo, platformun yeni özelliğin, duyurdu. Üzerinde çalışmaların sürdüğü söz konusu özellik ile birlikte, ‘Bir defa görüntüle’ seçeneğiyle gönderilen dosyaların ekran görüntüsü alınamayacak. Ekran görüntüsü alınmaya çalışıldığında, kullanıcı gizliliği için izin verilmediği belirtilecek. Üçüncü parti uygulamalar ve yazılımlar ile ekran görüntüsü almaya çalışınca da siyah bir ekran çıkacak.

Önümüzdeki Süreçte Aktif Edilmesi Bekleniyor

WhatsApp, kullanıcı gizliliğini korumak için geliştirdiği özellik için test çalışmalarını sürdürüyor. İlerleyen süreçte yapılacak güncelleme ile, yeni özelliğin tüm kullanıcılar için aktif edilmesi bekleniyor.

Yorum yapın