01 Ağustos 2017 Salı 11:58
2.500 PTT Personeli Alınacak!

PTT 2 Bin 500 personel alacağını açıkladı. PTT'nin alacağı 2.500 personel için istemiş olduğu şartlar ve genel detaylar nelerdir?

PTT İstihdam seferberliği dolayısıyla 5 bin personel alacağını açıklamıştı, yılın ilk yarısında 2.500 personeli alan PTT yılın 2. yarısında da 2500 personel alımı gerçekleştirecek. 2017 Yılı 2. yarısı 2.500 personel alacak. Haberimizde PTT personel olabilmenin genel şartları, başvuru tarihi ne zaman, PTT çalışan maaşları ne kadar? gibi sıkça sorulan sorularınızın cevabına ulaşabileceksiniz.

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) büyük bir bölümü taşrada görevlendirilmek üzere gişe, büro ve dağıtıcı pozisyonlarında personel alacağını açıkladı. 2.500 Personel alımı için başvuruların ne zaman başlayacağı henüz kesinleşmiş değil.

PTT Dünyaya Örnek Bir Marka Oluyor!

PTT Genel Müdür Yardımcısı ve Denetleme Kurulu Başkanı görevi yürüten Gürbüz Akbulut, Türkiye'nin en eski hizmet veren kurumlarından birisi olan PTT 1840 yılından beri çalışmalarını yürütmekte ve hedef olarak belirlenen 2023 yılında bir dünya markası olmayı planladıkları açıkladı.

PTT Geçtiğimiz Ramazan Bayramı sonrası iş başı yapacak olan 2 bin 500 personel almıştı, toplama 5 bin kişi alacağını açıklayan PTT kalan 2.500 personeli de 2017 yılı 2. yarısında alacağını açıkladı.

Son yıllarda PTT'nin oldukça büyük bir gelişme gösterdiğini açıklayan PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik 2023 yılına kadar PTT'nin 40 bin olan çalışan personel sayısını 100 bine, 4 bin 500 olan şube sayısınıda15 bine çıkaracağını açıkladı. Başkan Bozgeyik, geçtiğimiz sene PTT'nin yüzde 17,8 büyüdüğünü ve toplam karının yüzde 30 yükseldiğini belirtti.

PTT Personel Alım İlanına Göre Başvurularda Aranan Genel Şartlar;

a) 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını doldurmuş ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 18/04/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından herhangi bir yasaklı bulunmamak.

ç) 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa dahi devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet,hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Askerlikle herhangi bir ilgisi bulunmamak, askerlik çağına ulaşmamış olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya askerlik görevini erteletmiş olmak.

e)Başka bir kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

f)Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle mezun olmak).

g) Yapılacak ”sözlü sınavda” başarılı bir şekilde tamamlamak.

ğ) Daha önce çalıştıkları herhangi bir kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten ayrılmış olmamak.

h) 2016 yılında gerçekleştirilmiş Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve yeterli puanı almış olmak.

PTT Personel Maaşı Ne Kadar?

PTT Maaşları 3 bin TL yakınlarındayken çeşitli vergi kesintileri ile 2.500 TL'ye gerilemektedir.

En düşük maaş ise 2.400 TL ve yakını ile dağıtıcı pozisyonunda görev alan personellere aittir.

PTT'nin alacağı 2500 personel için tüm detaylar haberimizde yer alıyor. PTT Personel alımı ile ilgili gelişmeleri haberimizden öğrenebilirsiniz.

Son Güncelleme: 07.08.2017 11:47
Anahtar Kelimeler:
PttPersonel Alımı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.