16 Temmuz 2017 Pazar 08:22
Alparslan Kuytul’dan skandal 15 Temmuz çıkışı!

15 Temmuz gecesi de ondan sonraki günlerde de demokrasi nöbeti tutmadıklarını ifade eden  Alparslan Kuytul  , “Müslüman Allah'ın nizamı için mücadele eder. Demokrasi nizamı için değil. Müslümanlar Sosyalizm için sokağa çıkarlar mı? Ya da o nöbetlerde bulunanlar sosyalizm için bunu yaparlar mı yapmazlar.

Faşizm için yaparlar mı? Yapmazlar. Peki, Demokrasi de sonuçta bir insan görüşü değil mi, beşeri bir ideoloji değil mi? Bu yönüyle sosyalizmden faşizmden farkı yok. Hepsi de insan mahsulü fikirlerden ibarettir.”dedi. 

İşte  Alparslan Kuytul'un yapmış olduğu açıklamadan satırbaşları:

DEMOKRASİ İSLAM'A AYKIRIDIR

 Alparslan Kuytul, "Sosyalizm nasıl İslam'ı aykırıysa, Faşizm nasıl İslam'a aykırıysa, Demokrasi de öyle İslam'a aykırı sözleri ile demokrasinin İslam’a aykırı bir nizamdır.  

Demokrasi İslam'a uygun değil mi? Bazı yönleri uygun olabilir İslam'da da fikir özgürlüğü var Demokrasi’de de fikir özgürlüğünün olduğu doğrudur.

İslam'da da seçim var Demokrasi’de de seçim var doğrudur. İslam’da da diktatörlük yok, Demokraside de yok. Doğrudur. Ama Demokrasi bundan ibaret midir? Demokrasi bir bütündür parçalayamazsınız.

Demokrasiyi savunduğunuz zaman tamamını savunmuş olursunuz Demokrasi’de haramlarda serbesttir. 

DEMOKRASİ NÖBETLERİNE KATILMADIK

Biz darbeye olan tavrımızı gösterdik. İlk geceden attığım tweetlerle de, sonrasında yaptığımız basın açıklaması mitinglerle de… Darbeye karşı olduğunuzu her şekilde gösterebilirsiniz bunu adına illa demokrasi demeye gerek yok. Neden bize dayatılan şeyi kabul edelim.

Dünyada bir demokrasi rüzgârı estiriyorlar maalesef Müslümanlarda bu rüzgâra kapılıyor. Demokrasinin bir sürü çıkmazları var. Çökmesin diye sürekli propagandalarla ayakta tutulmaktadır.

Çünkü demokrasi diye diye bütün haramları, günahları, kötülükleri çoğalttılar. Demokrasi her şeye müsaade ediyor bu yanlış bir sistem.

Müslümanlar olarak biz nasıl bu sistemi savunabiliriz! Sadece fikir özgürlüğü ise, darbeye karşı olmaksa mesele zaten İslam’da var İslam’ı savunun.

İnsan öldürmeye karşı iseniz zaten İslam’da var İslam bunları haram kılmış İslam’ı savunun. Yani benim başka bir ideolojiden bir şeyler almaya dinimi yamalamaya ihtiyacım yok benim dinim yamayı kabul etmez.

ALLAH’A BUNUN HESABINI VERECEKLER

Aksi halde Allah’a bunu hesabını verecekler. Ben söylüyorum; “Kim demokrasi için yollara çıkarsa, gayrı İslami bir düzeni savunmuş olur ve bunun hesabını Allah’a verir.İslam desinler hak desinler çıksınlar.

Diktatörlüğe darbelere karşıyız desinler çıksınlar. Fikir özgürlüğü desinler çıksınlar.Hakların gasp edilmesine karşıyız desinler çıksınlar tamam, demokrasi demesinler. 
Kıyamet gününde Allah onlara sen benim nizamım için sokağa çıkmadın benim medeniyetimi savunmadın, demokrasi için mi sokağa çıktın.

Demokrasi de bütün haramlarda serbestti sen bunu mu savunuyordun?! Dediğinde ne diyecekler?
Neden hep birlikte demokrasiyi savunur oldular. Vahiy ile gelen bir nizamı terk ettiler, insan mahsulü bir nizamın peşinden gittiler. Yazıklar olsun.

Son Güncelleme: 27.07.2017 11:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
BÜLENT TAŞ 2017-07-16 14:36:48

Metni olduğu gibi yayınlamış olmanız ve ilaveler yapmamış olmanız bu yönüyle takdire şayan.Ancak skandal olan,bunu bir skandal olarak anlamanız ve kamuoyunda Hocamıza ve Hareketimize karşı kin ve nefretin oluşmasına zemin hazırlamaya niyet etmiş olmanız.Siz İslamı kur'an ve Sünneti Seniyyenin öngördüğü biçimde degilde Laik düzenin Din anlayışına göre anlayınca,tabi doğal olarak bu hususu anlamakta zorlanmaktasınız.

Misafir Avatar
Koray 2017-07-16 19:09:31 @BÜLENT TAŞ

Peki neden hocanız şuan mevcut iktidara bu kadar karşı! Demokrasi kelimesini sevmiyor diyelim hadi orayı geçtik peki o gece yaşananın bir darbe olduğunu bunun FETÖ denen yapılanma tarafından yapıldığını ve orada onlarca insanın şehit olduğunu neden kabul etmiyor İslamda bunun yerini nasıl görüyor?

Şuan orada şehit olanlar bu vatan için şehit olmadılar mı? Demokrasiyi kabul etmiyor peki bunları kabul ediyor mu? bana bunların cevabını verebilirmisiniz?

Teşekkürler.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Davetçi 2017-07-16 12:45:10

Valla çok güzel söylemiş. neresi skandal.

Avatar
Fatih Bahçeci 2017-07-16 13:01:07

"Skandal" demişsiniz ama bu yazıyı okuyan her vicdanlı Müslüman Demokrasi ve İslam'ın yanyan duramayacağını kabul edecektir. Diğer kanalizasyonlar gibi çarpıp kırpıp paylaşmadığınız için teşekkürler.

Misafir Avatar
Koray 2017-07-16 19:10:16 @Fatih Bahçeci

Peki neden hocanız şuan mevcut iktidara bu kadar karşı! Demokrasi kelimesini sevmiyor diyelim hadi orayı geçtik peki o gece yaşananın bir darbe olduğunu bunun FETÖ denen yapılanma tarafından yapıldığını ve orada onlarca insanın şehit olduğunu neden kabul etmiyor İslamda bunun yerini nasıl görüyor? Şuan orada şehit olanlar bu vatan için şehit olmadılar mı? Demokrasiyi kabul etmiyor peki bunları kabul ediyor mu? bana bunların cevabını verebilirmisiniz?

Beğenmedim! (1)
Avatar
Fatih Bahçeci 2017-07-21 17:02:54

1. Demokrasi ve Laiklik şirktir, şirk insanı ebedi cehenneme götürür. Müslüman değilseniz anlamamanız normal. Müslüman iseniz dininizi iyi öğrenin.
2. O gece yaşananlar bir darbe. Kime darbe vuruldu orasını mağdurlara bakarak görebilirsiniz.
3. Şehit; Allah yolunda canını feda eden bir Müslümana şehid denir. Bunun dışında şehitliğin mertebeleri var, kim şehit kim değil bilemeyiz, kaldı ki Hocamızın oradakiler şehit değildir diye bir söylemi de yok. Siz kendiniz öyle uydurup inanmışsınız.
Kim ne için öldüyse ahirette onu alacaktır.

Avatar
mertmert 2017-07-24 21:59:05

demokrasi engüzel yönetim şeklidir.

Avatar
Arif İpek 2017-08-14 09:32:26

Öncelikle Bütün yazıyı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Bazı kaypak haber siteleri gibi Üç beş kelimeyi kırpıp algı operasyonu yapmaya çalışmamışsınız. Söylediklerine gelince zaten hiçbir Beşeri ideolojiyi İSLAMLA AYNIYMIŞ GİBİ GÖREMEYİZ. BİZ BATI MEDENİYETLERİNİ REDDEDİP İSLAM MEDENİYETİ İSTİYORUZ